Menu Close

Rahvusvaheline BSP keskkonnateadlikkuse laager ja õpetajate maailmahariduse suvekool Roostal, 26.-29.08

REGISTREERUMINE ON AVATUD 25. JUUNINI!

26. augustil oodatakse Lääne-Eestisse rahvusvahelisi külalisi Läänemere ümbert ning kõige kaugemad külalised tulevad suisa Jaapanist.

Registreeru osalejaks rahvusvahelisse UNESCO ühendkoolide Läänemere Projekti (BSP) laagrisse ja õpetajate maailmahariduse suvekooli Roosta Puhkekülas 26.-29.augustil: https://bit.ly/2Wj8OWX

Kes ees, see grupis sees! Osalejaid on kokku 60 (sh 35 eestlast – 20 õpilast, 15 õpetajat). Sobib õpilastele vanuses 13-19, kellel on hea inglise keele oskus.

Kuna sel aastal sai UNESCO ühendkoolide Läänemere Projekt 30. aastaseks, siis keskendutakse laagris BSP ajaloole (ühise näituse koosatmine), Läänemere teadusuuringutele ning piirkonna looduse uurimisele (reis Osmussaarele, orienteerumine rannikul, BSP programmid, erinevad teaduslikud töötoad). Lisaks toimuvad tegevused kultuuriliste erinevuste ja sarnasuste jagamiseks (kultuuriõhtud), ebavõrduse vähendamiseks (töötoad ja õppematerjalid laste- ja naisteõiguste teemadel) ning pakutakse võimalusi aktiivtegevuseks (ujumine, saun, laua- ja pallimängud, seikluspark, turniirid, Aafrika trummid jpm).

Laager toimub Roosta Puhkekülas, Lääne-Nigula vallas (https://www.roosta.ee/), kuhu sõidetakse ühisbussidega Tallinnast ja Tartust (ühisbusside marsruuti võidakse muuta, vastavalt osalejate asukohale).

Laagris osalemine on osalustasuga 40 eurot, millest kaetakse osalejate toitlustuskulud (3 hommikusööki, 4 lõunasööki, 3 õhtusööki, vahepalad).

Ülejäänud laagritegevused on toetatud SA Keskonnainvesteeringute Keskuse poolt. Laagrit korraldab Tartu loodusmaja (gedy.siimenson//at//tartuloodusmaja.ee).

Lisainfo osalustasu maksmiseks ja detailse laagriprogrammi saadame registreerunud osalejatele juunikuu lõpus.
Detailid ühisbussi marsruuti kohta (peatuskohad, ajad) saadetakse juulikuu alguses osalejate e-posti aadressidele.