Menu Close

Teine rahvusvaheline konkurss “Karst kaitse all – kingitus tulevastele põlvkondadele”

Konkurss toimub osana rahvusvahelisest karsti-teemalisest konverentsist, mis toimub 16.-20. septembril 2012 Bulgaarias. Nii konverentsi kui ka konkursi üldteemaks on “Kaitstud karstialad kui sild tulevikku”.

Konkurss jaguneb viieks kategooriaks.

1. Kooliõpilased

1.1 Kuni 12-aastased: joonistused või töö looduslike materjalidega.

1.2 Üle 12-aastased: poster, kaart, multimeedial põhinev esitlus või video.

Me elame dünaamilises ja kohati ka ärevas maailmas. Kuid siiski on maailmas jumalikku ilu kaunilt vormunud kivide, selge ojavee ja maa-aluste kohtadega, mis ilmnevad koobaste müstilisest pimedusest. See kuningriik nimega karst, mille sa avastasid esmakordselt mõnel väljasõidul või mille lähedal sa hoopis elad, ongi selle konkursi inspiratsiooniks. Saada meile oma parim pilt. Või kui sulle meeldib luua kunsti materjalidest, mille oled loodusest leidnud, saada meile oma töö.

Kui sa oled vanem ja juba tead, miks neid imelisi kohti peaks tulevastele põlvkondadele hoidma, saada meile oma poster või postkaart. Kui sa eelistad töövahendina arvutit, siis loo omaenda multimeedia esitlus või videosõnum.

2. Õpetajad

– Minu ebatavaline koolitund

Karstialad on unikaalne looduslik fenomen spetsiifilise floora, fauna, traditsioonide ja sealsete inimeste elustiilidega. See haruldase ilu, üllatuste ja emotsioonide maailm on sinu ebatavaline klassiruum, kus viid oma entusiastlike õpilastega läbi algupärase õppetunni karstist. Saada meile see tund, mille oled jäädvustanud CD-le või DVD-le. Võib-olla on sinu huvi tulemusena teie koolis käigus karsti-teemaline projekt – jaga oma kogemusi multimeedia esitluse kaudu ja saada konkursile.

3. Tudengid

– Teaduslik essee või multimeedia esitlus

– Kunstiinstallatsioon

Teadusmaastikul on mõned vähetuntud, aga põnevad alad. Sa tahad olla uurija just sellisel alal ning oled enda jaoks avastanud karstid, speleoloogia ja karstoloogia. Nad huvitavad sind aina enam ja lood teadlastest, kes käivad sügaval maa-alustes koobastes, et avastada nende saladusi, on sinu jaoks nakkavad. Sa oled juba selles maailmas sees ning oled teinud oma esimesed uurimused karstist. Kirjuta teaduslik essee ja saada see konkursile. Võid esseed illustreerida omaenda joonistuste, piltide või muude graafiliste detailidega. Kui sa eelistad kasutada arvuteid, jutusta läbi multimeedia esitluse oma esimestest uurimistulemustest ning oma uurimusest üldisemalt.

Kui oled kunstitudeng, jäljenda algupärases kunstiinstallatsioonis enda poolt nähtut, kogetut ning õpitut karstide ja koobaste kohta.

4. Loodusesõbrad ja fotograafid (vanusepiiranguta)

– Kompositsioon (3-5 fotot)

Valguskiir vee poolt vormitud koopas; tükike taevast paistmas koopasuust; eraldatud kaljunukil kasvav puu; magav nahkhiir; pime sissepääs maa-alusesse müsteeriumisse; värvimängud kaljuservadel; laste silmad peegeldamas ebamaist ilu – jaga oma kaameraga kinni püütud hetki ja tundeid ning saada meile oma fotokompositsioon – sõnum nii oma kaasaegsetele kui tulevastele põlvkondadele.

Nõuded konkursil osalemiseks

Igal tööl pean olema kaasas järgnev teave:

  • töö pealkiri,
  • kujutatud objekti/koha nimi ja asukoht,
  • idee elluviimise ja töö lühike kirjeldus,
  • informatsioon autori kohta (nimi, õppe/õpetamise asutus vms, aadress).

Teave peab olema esitatud kas inglise, vene või bulgaaria keeles.

Hinnatakse vaid algupäraseid töid, mis ei ole teistel konkurssidel osalenud. Tööde esitamisel nõustuvad autorid sellega, et nende töid võidakse kasutada konkursi korraldajate poolt mitte-turunduslikel eesmärkidel (karstikaitsealade ja karstoloogiaga seotud materjalides) nii näitustel kui ka muudes materjalides, mille eesmärk on teadlikkust tõsta.

Tähtaeg tööde saatmiseks on 15. juuni 2012.

Tööd saatmine

E-postile: forum2012@prokarstterra.bas.bg või forum2012@abv.bg

või postiaadressile:

Bulgaria

1113 – Sofia

NIGGG – BAS

“Akad G. Bonchev” Str. 3

The competition

Auhinnad

15. juuliks 2012 valib rahvusvaheline žürii võitjad. Igas kategoorias antakse välja kolm auhinda ning lisaks ka üks üldine Grand Prix. Võidutööde autoreid pärjatakse vastava sertifikaadi ning auhindadega. Grad Prix võitnud töö autor saab kutse osaleda erikülalisena septembris toimuval karstikonverentsil ning Bulgaaria ringreisidel, mis pärast konverentsi toimuvad.

Võidutööd avaldatakse ajakirjas “Geography ’21” ja rahvusvahelise projekti proKARSTerra kodulehel. Võidutööde eksponeerimiseks toimub konverentsi ajal ka näitus. Pärast näituse lõppu liiguvad tööd edasi eksponeerimiseks Sofiasse ning muudesse Bulgaaria linnadesse ja ka välismaale.

 

Parimat,

Aliine Lotman

Haridusprogrammide koordinaator

Coordinator of Education Programmes

UNESCO ERK

Estonian National Commission for UNESCO

tel +372 6441431

fax +372 6313757

Aliine.Lotman@unesco.ee