Õpetajate inspiratsiooniseminar Aegna saarel 27.-28.05.2017

SEMINARI KAVA:

Laupäev, 27.05

09:30 Kogunemine Tallinna kalasadamasse

10:00  Tallinn-Aegna laev „Vesta“ väljub kalasadamast

11:00 Saabumine Aegna saarele ja jalutamine looduskeskusesse (1 km) ning majutamine kämpingutesse ning seminari kava/teemade tutvustamine

12:00 Lõuna Aegna loodusmajas

13:00 Aegna ekskursioon: kohalik elanik Hugo Udusaar „Elu võimalikkusest väikesaarel”

16:00 Paus teejoomiseks ja suupisteteks

16:30 Aegna loodusmaja programmide tutvustus (Eliko Petser).

Ökomärgise „Sinilipp“ tutvustus (Reet Vaiksalu).

18:00 Õhtusöök

19:00 BSP õpetajate inspireerivad lood ja praktiliste kogemuste jagamine (Tiina Sõber, KJPG, Peterburi vee kvaliteedi konverentsist)

21:00 Saunamaja kasutamine

23:00 Öörahu

Pühapäev, 28.05

6:30 Väliprogramm: Aegna saare linnustik (Vilja Padonik ja Aire Orula) 

8:00 Hommikusöök

9:00 Töötuba: Ülemaailmsed jätkusuutliku arengu eesmärgid, nende seosed BSP tegevustega ja projektõppe sidumine ainekavaga (head näited, kuidas veel saaks ja murekohad)

10:45 Sirutuspaus

11:00 Töötuba: BSP ja UNESCO ühendkoolide koostöövõimalused tuleval perioodil (Get Climate Ready, Kanada konverentsi nopped)

11:45 Sirutuspaus

12:00 Töötuba: BSP koolide koostöö Eestis ja välismaal (BSP sõpruskoolid, Taani laager, Saksamaa konverents, teised partnerid ja uued projektiideed, KIK, ERASMUS+, Nordplus)

13:00 Lõuna

14:00 Töötuba: Riiklike programmikoordinaatorite tutvustamine ja programmidest ülevaate andmine/saamine (Eesti koolide osalusraportid ja välismaa koolide osalus)

15:00 Töötuba: Õpilaste BSP laagri korraldamine augustis (ideede kogumine, õpilaste kaasamine)

16:30 Õhtusöök ja seminari lõpetamine (koolitustunnistused)

18:30 Start loodusmaja juurest sadama suunas

18:30 Aegna-Tallinn laev väljub sadamast

19:30 saabumine Tallinnasse ja sealt kodudesse omal käel (sõiduautoga tulijatel palun märku anda, et saaks autokohti jagada).

BSP õpetajate seminari korraldamist rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning toetab Tallinna Keskkonnaamet.

Osalejad:

  1. Helgi Muoni, Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium
  2. Vilja Padonik, Rakvere Põhikool
  3. Tiina Gashkov, Jõhvi Põhikool
  4. Karin Keert, Viimsi Kool
  5. Anri Kivil, Tallinna Arte Gümnaasium
  6. Külli Relve, Audentes
  7. Kristel Kotsar, Tallinna Sikupilli Lasteaed
  8. Kadri Kabel, Jüri gümnaasium
  9. Tiina Sõber, Krisjan Jaak Petersoni Gümnaasium
  10. Marje Loide, Lihula Gümnaasium
  11. Anne-Ly Lään, Tallinna 21. Kool
  12. Daisy Kärner, Pärnu Ülejõe Põhikool
  13. Sirje Janikson, Tartu Loodusmaja
  14. Gedy Siimenson, Tartu Loodusmaja
  15. Aire Orula, Tartu Loodusmaja
  16. Helen Tuusti, Sagadi Looduskool
  17. Reet Vaiksalu, Tallinna Keskkonnaamet
  18. Eliko Petser, Aegna Loodusmaja
  19. Jakob Kivil ja August Kivil, Tallinn
  20. Riina Otsus, Tallinna 21. Kool (ei jõudnud)
  21. Siret Pung, Kadrina Keskkool (ei jõudnud)
  22. Linda Metsaorg, Eru Lahe Rannarahva Selts (ei jõudnud)
  23. Heli Stroom, Tallinna Mustamäe Gümnaasium (ei jõudnud)
  24. Elis Martinson (ei jõudnud)