Ajalugu

UNESCO Läänemere Projekt (The Baltic Sea Project – BSP) on rahvusvaheline koolide võrgustik, mis tegutseb parema keskkonnaseisundi saavutamise nimel Läänemere-äärsetes riikides. Projekti raames tegeletakse keskkonnaprobleemide uurimise ning nendele lahenduste otsimisega. Läänemere Projekt algatati 1989. aastal UNESCO Soome rahvusliku komitee poolt. Selles osalema kutsuti kõikide Läänemere-äärsete maade kooliõpilasi. Läänemere Projekt kuulub UNESCO ASP (Associated School Project) projektide hulka. Läänemere Projektis osaleb pea 150 kooli nii rannikualadelt kui sisemaadelt. Eesmärkideks on suurendada õpilaste teadlikkust keskkonnaprobleemidest Läänemere piirkonnas ning arendada õpilaste oskusi uurida keskkonnamuutusi. Noori julgustatakse aktiivselt osalema jätkusuutlikus arengus. Läänemere Projekti raames on loodud rahvusvaheline koolide ja teadusasutuste võrgustik, korraldatakse ühiseid tegevusi ja sündmusi ning antakse välja erinevaid õppematerjale.

Projekti rahvusvahelise kodulehe aadress on: http://www.b-s-p.org/home/

Lisaks on moodustatud ka Läänemre Projekti Facebook’i leht: https://www.facebook.com/unesco.bsp

Eestist osalevate koolide nimekiri on leitav siit: http://www.b-s-p.org/about/schools/3210-estonia.html

Pikalt ja põhjalikult BSP ajalooga ja tegevustega saate tutvuda iga-aastaste uudiskirjade vahendusel, mis on leitavad meie kodulehel: http://www.b-s-p.org/home/newsletter/.

Läänemere projekti programmid (http://www.b-s-p.org/home/programmes/)

Koolidel on võimalus osaleda 7-s erinevas programmis. Allpool on toodud programmide nimekiri koos koordinaatori kontaktiga:

 

1)Vee kvaliteedi uuringud (Water Quality in the Baltic Sea), programmi ajutine juht nii rahvusvaheliselt kui Eesti-siseselt on Gedy Siimenson (Eesti). E-post: gedy.siimenson[at]teec.ee.

Otsime siia uut programmijuhti. Anna oma huvist teada Gedy Siimensonile!

 

2) Jõevaatlused (Rivers), programmi koordinaator rahvusvaheliselt on Søren Levring (Taani). E-post: karetmagerhuset@gmail.com.

Ning Eesti-sisene programmijuht on on Annelie Ehlvest Tartu Loodusmajast (anneli.ehlvest[at]teec.ee). 

Programm on hetkel suletud uuendusteks, avatakse taas 2018.aasta märtsis!

 

3)Rannikuvaatlused (Coastwatch), programmi rahvusvaheline koordinaator on Peter Uhl Pedersen (Taani). E-post: peter.uhl.pedersen@skolekom.dk. 

Eesti-sisene programmijuht on Karin Keert Viimsi Koolist (karin.keert[at]viimsi.edu.ee).

 

4)Õhu kvaliteedi uuringud (Air Quality), programmi koordinaator Beata Wegrzynek (Poola). E-post: bwegrzyn@us.edu.pl.

Eesti-sisene programmijuht on on Urve Lehestik Põlva Koolist (urve.lehestik[at]polvakool.ee).

 

5)Fenoloogilised vaatlused (Phenological Studies), programmi koordinaator Ingrida Meškinytė (Leedu). E-post: ingrida.meskinyte@lmnsc.lt.

Eesti-sisene programmijuht on on Marje Loide Lihula Gümnaasiumist (marjeloide[at]gmail.com).

 

6)Linnuvaatlused (Bird Ecology), programmi koordinaator Andrzej Sliwinski (Poola). E-post: andrewsl@wp.pl.

Eesti-sisene programmijuht on on Linda Metsaorg  Eru Lahe Rannarahva Seltsist (linda.metsaorg[at]mail.ee).

 

7)Keskkonnaalased mõõtmised (Environmental Measurements), programmi koordinaator Hanna Numminen (Soome). E-post: hanna.numminen@edupori.fi. 

Otsime programmile  Eesti-sisest programmijuhti. Anna oma huvist teada Gedy Siimensonile!